РКЕ пред одлука - Бислимоски за ТВ24: За 30% ќе се намали приклучокот за парно

„За 30 % ќе се намали приклучокот за парно“ - соопшти првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, Марко Бислимоски во Отвореното ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии
3 копии

Полицијата поднесе кривична пријава за старица од Тетово за кражба на струја. Екипи на ЕВН ѝ ја исклучиле струјата поради долг од половина милион денари, по ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За време додека ќе трае вонредната состојба, поради коронавирусот, добар и хуман гест е на граѓаните да им се овозможи електрична енергија по ефтина тарифа во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Предлог за издавање казнен налог против еден обвинет за кривично дело – ...
сите 497 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 140 | | | веќе видена

Владата донесе одлука со која децата со посебни потреби ќе може да бидат изнесени надвор за време на забраната за движење преку работната недела и викендите. ...
сите 268 | | | веќе видена

Македонија е во многу тешка состојба, тоа е резултат и на пандемијата, но и на неснаоѓањето на надлежните и одговорни лица. Во овие тешки моменти потребни се ...
сите 147 | | | веќе видена

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 855 | | | веќе видена

Постојат големи изгледи гостиварскиот центар за јавно здравје од утре да биде повторно отворен. Конечната одлука треба да ја донесат здравствените власти во ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши влезе во војна со угостителите по вчерашната прес-конференција на која тие порачаа дека нема да ги користат државните ...
сите 259 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ пред одлука - Бислимоски за ТВ24: За 30% ќе се намали приклучокот за парно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: