Повторно загрижувачки бројки од Италија: Починале 662 луѓе, a 6.153 нови случаи


8 копии
3 копии

Во САД бројот на заразени со коронавирус достигна 104.837 лица, со што ги надмина Кина и Италија и во моментов таму има најголем број заболени. Досега во САД ...
| | веќе видена | слични
2 копии

– Во Италија од новиот коронавирус починаа 9.134 лу]е, а во последните 24 часа нивниoт број изнесува 969, а регистрирани се 5.909 нови случаи. Тоа е најголема ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот директор за здравство, Жером Саломон, објави дека во Франција досега имало 1.995 смртни случаи од „Ковид-19“, од кои 299 смртни случаи во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 286 | | | веќе видена

-Апсолутно не се доцни со мерките за спас на економијата. Ние ќе ги објавиме мерките во моментот кога ќе бидат финализирани, значи сега за ден, два, три ќе ...
сите 126 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 237 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 255 | | | веќе видена

Владата на СДСМ бесрамно профитира од ситуацијата со корона вирусот. Додека граѓаните и стопанството во Република Македонија се справуваат со корона вирусот, ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Повторно загрижувачки бројки од Италија: Починале 662 луѓе, a 6.153 нови случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: