Заев: Не беше лесно, 15 години како кандидати чекаме датум за преговори, конечно се оствари таа наша желба

Јас сум многу среќен и треба и граѓаните да бидат среќни од тоа што ги почнуваме преговорите со Европската унија. Не беше лесно 15 години како кандидати чекаме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новинарот Бранко Героски во својата најнова колумна на порталот „Плусинфо“ го опсервира тврдењето на лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев во „Само ...
| | веќе видена | слични

Апелриам до сите да донираат, да најдат начин да помогнат, и да бидат солидарни, порача претседателот на СДСМ Зоран Заев во емисијата „Само интервју“ на Канал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

,,Јас сум претседател на СДСМ и сакам да бидам пример за солидарност рече Заев, и им се заблагодари на сите членови на партијата, што се одзваа и даваат свој ...
| | веќе видена | слични

Осврнувајќи се висината на економската поддршка што Владата ја обезбедува за работниците и за стопанството, особено споредбено со земјите од регионот, ...
| | веќе видена | слични

За справување со кризата постои глобална анализа, по која се води и нашата држава. Светот со оваа криза се справува на два начина, едниот го нарекуваат чекан, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светска банка ќе одобри 140 милиони евра за Северна Македонија, а земјата е близу и до добивање на итен заем од 176 милиони евра од Меѓународниот Монетарен ...
сите 136 | | | веќе видена

Општина Кисела Вода објави јавен повик за онлајн работа за достава на неопходни прехранбени намирници од економски оператори и маркети кои работат на нејзината ...
сите 276 | | | веќе видена

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 251 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Не беше лесно, 15 години како кандидати чекаме датум за преговори, конечно се оствари таа наша желба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: