Две децении од владеењето на Путин: Рускиот претседател е предмет на култ


Денес, пред 20 години, Владимир Путин за првпат беше избран за претседател на Русија, но веројатно нема да ја одбележи годишнината поради густиот распоред и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Американскиот претседател Доналд Трам и се заблагодари на Русија за упатената медицинска опрема што ќе помогне во спасувањето животи на Американците пред ...
| | веќе видена | слични

САД ќе го платат контингентот од медицинска опрема за борба против ширењето на коронавирусот на Русија, соопштил денес висок службеник на администрацијата на ...
| | веќе видена | слични

САД ќе плати на Русија контингент со медицинска опрема за борба против ширењето на коронавирусот, изјави денеска висок функционер на администрацијата на Трамп, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Русија Владимир Путин вчера објави дека април ќе биде неработен месец за сите руски граѓани, но тие ќе земат плата за тој месец како да бил ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ги повикувам граѓаните на Куманово, како и во другите градови на земјата, да прифатат дека сега е најважно да ги почитуваме мерките. Бидете уверени дека ако ...
сите 208 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против вкупно 20 лица за кривично дело – Непостапување според ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Две децении од владеењето на Путин: Рускиот претседател е предмет на култ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: