#СедиДома и читај новели: „Како Господ се вежбал да создава луѓе“


3 копии

„Декамерон“ на Џовани Бокачо е книгата која најдобро коренспондира на ситуацијата во која се наоѓаме. Затоа, нашата идеја вели да читаме барем по една новела ...
| | веќе видена | слични

Уметницата Александра Иванова, кај нас зачетничка на бранот илустриран накит, одлучи да го сподели своето искуство за изработка на накит со секој кој сака ...
| | веќе видена | слични

Хрватската тренерска фудбалска легенда Мирослав Ќиро Блажевиќ е познат по ведрината и смислата за хумор, а околу Коронавирусот вели дека ги слуша препораките ...
| | веќе видена | слични

Добрината е најголемата доблест на еден човек. Животот е премногу краток за да трчаме кон материјалните богатства. Секој ден треба да настојуваме да бидеме се’ ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, оценува дека пакетот мерки за превенција од корона вирусот е така димензиониран, што ако граѓаните целосно ги ...
сите 446 | | | веќе видена

Собраниската Комисија за здравство денеска треба да го разгледа Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на населението од заразни ...
сите 461 | | | веќе видена

Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на денешниот протест на партијата „против мафијата, за правда и слобода“ рече дека доколку владата на СДСМ и ...
сите 139 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

#СедиДома и читај новели: „Како Господ се вежбал да создава луѓе“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: