(ВИДЕО) ИТАЛИЈАНЕЦ КОЈ ГО ПРЕЖИВЕА КОРОНАВИРУСОТ: Ова искуство ми го смени животот


Италијанецот Фаусто Русо кој има 38 години и го преживеал коронавирусот, го раскажа своето искуство. Вели дека вирусот му помогнал да ги цени малите нешта, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијански кондициски тренер, Фаусто Русо (38) кој работел во нисколигашот Атлетико Терме Фуиџи, човек кој во животот нема користено дрога, алкохол речиси и ...
| | веќе видена | слични

Италија се соочува со исклучително големи проблеми зафатена од пандемијата на коронавирусот. Не се поштедени ниту голем број спортисти и спортски работници, а ...
| | веќе видена | слични

Италија се соочува со огромни проблеми со ширењето на коронавирусот, но и покрај тоа што пичинаа околу 7.500 Италијанци, сепак не е потсенувачка бројката од ...
| | веќе видена | слични

Во Италија, 7.500 луѓе починале од коронавирусот, но 9.362 се опоравиле. Еден од нив е и Фаусто Русо, 38-годишен, кој се наоѓал на интензивна нега во еден мал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Италија околу 7.500 луѓе починаа од коронавирусот, но закрепнаа 9.362 лица. Еден од нив е Фаусто Русо, 38-годишник кој бил на интензивна нега во малиот град ...
| | веќе видена | слични

На крајот, по поминати пет дена на респиратор и десет во интензивна нега,тој успешно се опорави од оваа болест. Преку видео, тој го опиша своето искуство. ...
| | веќе видена | слични

Познатиот актер Даниел Њуман вели дека платил скоро 10 000 американски долари за да се тестира за вирусот корона, бидејќи според него бил во контакт со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Момче (17) од градот Ланкастер, во близина на Лос Анџелес почина откако се зарази со коронавирус. Иако здравствениот штаб во Лос Анџелес прв пат објави дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 372 | | | веќе видена

Албанските медиуми, без исклучок, ја преноса веста за официјалното полнопрвно членство на Северна Македонија во НАТО Алијансата. Една од најгледаните телевизии ...
сите 138 | | | веќе видена

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи, по реакцијата на битолчани дека во центарот на градот се сместени повратниците од Малта во државен карантин иако во ...
сите 450 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 369 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев порачува дека негова задача е да обезбеди подеднакво спроведување на законот на целата територија на ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) ИТАЛИЈАНЕЦ КОЈ ГО ПРЕЖИВЕА КОРОНАВИРУСОТ: Ова искуство ми го смени животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: