Затекнатите граѓани во Дебар вратени од Бошков Мост, не биле тестирани


2 копии

Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, денеска им се заблагодари на институциите за соработката во справувањето со актуелната состојба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Искажувам голема благодарност, во мое и во име на граѓаните, до припадниците на Министерството за внатрешни работи, заедно со началникот на Одделението за ...
| | веќе видена | слични

Локалната самоуправа на општина Дебар, во која е прогласена кризна состојба повеќе од две недели оцени дека соработката со полицијата и армијата на нашава ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 450 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 185 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. -На подрачјето на двете општни, кои со ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затекнатите граѓани во Дебар вратени од Бошков Мост, не биле тестирани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: