МЗ: Од денеска Македонија една од земјите кои ќе спроведуваат два значајни меѓународни проекта за борба против коронавирусот


Од денеска Република „Северна“ Македонија е една од земјите во кои ќе се спроведуваат два значајни меѓународни проекти за борба против коронавирусот, велат од ...
| | веќе видена | слични

Еден милион и деветстотини и триесет милиони денари како првична помош од Кина се уплатени на сметката на министерството за здравство потврдија од кинеската ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи по штотуку завршениот редовен состанок на централниот координативен кризен штаб објави дека е постигнат договор ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германскатa Амбасада оваа година го распредели целокупниот буџет од програмата Мали проекти за помош на Клиниката за инфективни бoлести, Клиниката Карил и ...
| | веќе видена | слични

Македонија ќе добие 55 респиратори, а ќе има уште од Кина, која во моментов е „преплавена“ од барање за респиратори од многу земји. ицепремиерот за европски ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија денеска од Амбасадата, амбасадорот Томас Герберих, министерот за здравство Венко Филипче и регионалниот менаџер на фондацијата Луѓе за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска преку социјалните мрежи потсети дека Светската здравствена организација го потврди учеството на нашата земја во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 433 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 309 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Од денеска Македонија една од земјите кои ќе спроведуваат два значајни меѓународни проекта за борба против коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: