Фудбалер на Брајтон заразен со коронавирусот, клубот не го објави неговото име

Фудбалер на Брајтон имал позитивен тест на коронавирусот, но се чувствува добро, објавија од редовите на премиерлигашот. Тројца членови на Брајтон имале ...
| | веќе видена | слични

Фатих Терим брзо го „прележа“ Коронавирусот со кој беше заразен пред неколку дена и новиот тест му е негативен. Со него добри вести има и за двајца членови од ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден од фудбалерите на Фиорентина кои изминативе 14 дена беа во задолжителен карантина не е позитивен на коронавирус, информираа денеска од клубот. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Фиорентина кои биле во контакт со Душан Влаховиќ, чиј тест на Ковид-19 беше позитивен го поминаа 14-дневниот карантин. Никој од нив не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Од почетокот на епидемијата со корона вирусот во Македонија, денеска има 205 новозаразени граѓани. Починаа шест пациенти. Министерството за здравство информира ...
сите 693 | | | веќе видена

Главниот координативен кризен штаб ги објави насоките и пропозициите врз основа на кои државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и Босна и Херцеговина може да ...
сите 351 | | | веќе видена

Предизборната кампања завршува на 12 јули во 24 часот кога и официјално почнува предизборниот молк, а дотогаш политичките партии и коалициите учесници во ...
сите 566 | | | веќе видена

Изјава за медиуми на Зоран Заев, претседател на СДСМ и носител во ИЕ 4: Пред нас е 15 јули, денот кога треба да одлучиме дали ќе излеземе да избереме сигурност ...
сите 473 | | | веќе видена

Моторџија удрил во велосипедист по што заминал од местото на инцидентот на регионалниот пат Брвеница-Тетово синоќа пред 19 часот, информираа денеска од СВР ...
сите 289 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се обврзува дека ќе реализираме изградба на автопатско решение Прилеп-Битола до грчка граница, и продолжување на експресниот пат Прилеп Градско. ...
сите 241 | | | веќе видена

Бојан Јовановски, осудениот на девет години затвор во случајот „Рекет“, го објави писмото во јавност преку својот адвокат Сашо Дуковски кое беше прочитано од ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалер на Брајтон заразен со коронавирусот, клубот не го објави неговото име

Од:
До кого (е-маил):
Порака: