Агенти на ФБИ спречиле терористички напад врз болница каде се лечат заразени од Ковид-19


Маж е осомничен дека планирал да нападне болница во која се лечат заболени од коронавирусот во американската држава Мисури, а убиен е во размена на оган со ...
| | веќе видена | слични

На интернет кружат снимки од насилен маж кој се расправа со стујардеса, а потоа почнува да ја плука и удира, пишува Индепендент. Немилиот настан се случил на ...
| | веќе видена | слични

„Сметаме дека ова е прва затворска казна во Лондон за инцидент со „ Ковид-19 “во кој учествува полицаец“, се вели во соопштението на полицијата. Инцидентот се ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Маж од американската сојузна држава Мисури е обвинет за терорисичка закана откако кашлал врз купувачи и напишал Ковид на фрижидер во една продавница. Џон ...
| | веќе видена | слични

Адам Луис (55) кој му се накашлал на полицаец во лице и му се заканувал дека ќе го зарази со коронавирус е осуден на шест месеци затвор – соопшти лондонската ...
| | веќе видена | слични

Уште еден безобразен граѓанин кој не обрнува внимание на тоа дека цел свет е во хаос поради коронавирусот. Доставувач на компанијата „Амазон“ е фатен како ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Жена која намерно кашлала на храна во продавница во Пенсилванија ќе се соочи со кривична пријава, соопштила полицијата. Неименуваната жена влегла во ...
| | веќе видена | слични

Жена која намерно кашлала на храната во продавница во Пенсилванија, ќе се соочи со кривична пријава, соопшти полицијата. Неименувана жена влегла во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 433 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 309 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Агенти на ФБИ спречиле терористички напад врз болница каде се лечат заразени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: