Седум жртви од ковид-19 во Србија, 73 новозаразени, вкупно 457 заболени

2 копии

Белградскиот саем од денеска е место каде што Србите кои доаѓаат од дијаспората но и од земјата кои мораат да минат низ задолжителната самоизолација од две ...
| | веќе видена | слични

Карантината на саемот Нови Сад, во кој ќе бидат сместени граѓани заразени со вирус со блага клиничка слика, се предвидени 1.000 кревети, а пациентите ќе имаат ...
| | веќе видена | слични

Во привременaта болница, уредена во салите на Белградскиот саем за сместување на заболените со блага клиничка слика на Covid-19, во неделата се примени првите ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Србија нема да носи потешки мерки, да затвора градови, туку од утре почнува со масовно тестирање, масовна изолација на полесните случаи во „привремените ...
| | веќе видена | слични

Нема тестови за лицата кои се во карантин во бања во Дебар. Откако заврши нивната 14 дневна изолација тие треба да се вратат во своите домови, а дома ќе ...
| | веќе видена | слични

Денеска почнува да работи карантинот во белградскиот саем. Наместо во болници, полесно болните и оние со лесни симптоми за кои постои сомнеж дека можеби се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пулмологот Бранимир Несторовиќ по завршувањето на седницата на Кризниот штаб, изјави дека утре од 14 часот ќе почне со работа објектот на Саемот, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вели дека не е загрижен за критиките на повратниците од дијаспората дека условите во изолација не се добри. Тој вели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека во Куманово интензивно се работело, земени се материјали, и рано е да се каже ...
сите 583 | | | веќе видена

На свечена церемонија со кревање на знамето на Северна Македонија, вчера во седиштето на НАТО во Брисел се означи официјалното пристапувањето на земјава во ...
сите 235 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 31. март 2020 (Inpress) – Заврши увидот на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во охридската Општа болница при што се детектирани ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 143 | | | веќе видена

Благодетите од НАТО членството и од почетокот на пристапните преговори со ЕУ граѓаните ги гледаат и во борбата против корона вирусот. Се гледа од каде ни доаѓа ...
сите 506 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 32-ра седница на која беше разгледан и усвоен вториот пакет економски мерки за справување ...
сите 230 | | | веќе видена

Донесени се важни одлуки, државата ги спасува работните места на граѓаните. Драго ми е што денеска Владата на Македонија прифати и усвои голем дел од ...
сите 273 | | | веќе видена

Здравствени власти ги зајакнуваат капацитетите на Инфективната клиника, каде веќе дел од расположливите кревети се пополнети. Со помош на Армијата се ...
сите 142 | | | веќе видена

Повеќето граѓани на Србија, или барем оние кои се мобилни корисници, вечерва добија драматични СМС-пораки за состојбата со епидемијата на коронавирус во таа ...
сите 832 | | | веќе видена

Врвен приоритет на Владата е здравјето и животот на граѓаните и затоа голем дел од ресурсите ги насочуваме кон заштита на луѓето и намалување на ризикот од ...
сите 347 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Седум жртви од ковид-19 во Србија, 73 новозаразени, вкупно 457 заболени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: