Надал и Гасол со акција за собирање 11 милиони евра за Црвениот Крст


Шпанска „Марка“ во време кога нема спортски случувања направи една интересна анкета во која го избираше најдобриот фудбалер во историјата. Победник во нивната ...
| | веќе видена | слични

Неколкудневната анкета на „Марка“, односно гласање за тоа кој е најдобриот фудбалер во историјата, заврши. Победник е никој друг туку Кристијано Роналдо. Таа ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 450.000 читатели на шпанска „Марка“ изминативе денови беа дел од анкета преку која беше избран најдобриот фудбалер на сите времиња. Во финалето се ...
| | веќе видена | слични

Реномираниот шпански лист „Марка“ изминативе денови водеше турнир преку кој требаше да се одреди најдобриот фудбалер на сите времиња. За да се добие оваа ...
| | веќе видена | слични

Читателите на престижниот шпански весник „Марка“ во претходните неколку дена имаа можност да гласаат за најдобриот фудбалер на сите времиња. Тоа беше еден вид ...
| | веќе видена | слични

Aнтонио Касано нема дилеми кој е најголем фудбалер на сите времиња. За славниот Италијанецот тоа е Лионел Меси. Касано го пофали и Марадона, но сепак го ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот фудбалер на светот за 2019 година, Лионел Меси, речиси и да нема слаба точка во својата игра, најчесто го критикуваат дека десната нога му е многу ...
| | веќе видена | слични

Антонио Касано се согласи да направи едно видео интервју од домашни услови за „Кориере дело Спорт“, во кое покрај направи своја искрена споредба за двете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Комисијата за заразни болести најдоцна до утре ќе одлучи дали ќе предложи враќање на рестриктивните мерки за време на продолжениот викенд, пред христијанскиот ...
сите 561 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 298 | | | веќе видена

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 393 | | | веќе видена

За да се запазат роковите треба да се одржат парламентарни избори на 5-ти јули, повтори синоќа техничкиот премиер Оливер Спасовски, а со истиот став е ...
сите 272 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 623 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал и Гасол со акција за собирање 11 милиони евра за Црвениот Крст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: