Надал и Гасол со акција за собирање 11 милиони евра за Црвениот Крст


Шпанска „Марка“ во време кога нема спортски случувања направи една интересна анкета во која го избираше најдобриот фудбалер во историјата. Победник во нивната ...
| | веќе видена | слични

Неколкудневната анкета на „Марка“, односно гласање за тоа кој е најдобриот фудбалер во историјата, заврши. Победник е никој друг туку Кристијано Роналдо. Таа ...
| | веќе видена | слични

Повеќе од 450.000 читатели на шпанска „Марка“ изминативе денови беа дел од анкета преку која беше избран најдобриот фудбалер на сите времиња. Во финалето се ...
| | веќе видена | слични

Реномираниот шпански лист „Марка“ изминативе денови водеше турнир преку кој требаше да се одреди најдобриот фудбалер на сите времиња. За да се добие оваа ...
| | веќе видена | слични

Читателите на престижниот шпански весник „Марка“ во претходните неколку дена имаа можност да гласаат за најдобриот фудбалер на сите времиња. Тоа беше еден вид ...
| | веќе видена | слични

Aнтонио Касано нема дилеми кој е најголем фудбалер на сите времиња. За славниот Италијанецот тоа е Лионел Меси. Касано го пофали и Марадона, но сепак го ...
| | веќе видена | слични

Најдобриот фудбалер на светот за 2019 година, Лионел Меси, речиси и да нема слаба точка во својата игра, најчесто го критикуваат дека десната нога му е многу ...
| | веќе видена | слични

Антонио Касано се согласи да направи едно видео интервју од домашни услови за „Кориере дело Спорт“, во кое покрај направи своја искрена споредба за двете ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скоро 169 илјади нови случаи на коронавирус се потврдени во светот во последните 24 часа, објави Светската здравствена организација (СЗО).Во последните 24 ...
сите 854 | | | веќе видена

Здравствените власти во земјава најавуваат дека ќе нема враќање на рестриктивните мерки по одржувањето на предвремените парламентарни избори закажани за 15 ...
сите 148 | | | веќе видена

Вчера во тетовската полиција било пријавено дека непознати лица направиле длабок ископ во кој депонирале градежен отпад кој потоа бил запален. Како што ...
сите 345 | | | веќе видена

Ве гледам вечерва и во вас гледам голема одлучност, голема победа се најавува на 15 јули, рече во својот говор во Гевгелија, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 346 | | | веќе видена

Државјаните на Србија, Косово, Црна Гора и БиХ од денеска може да влезат во земјава само со негативен тест за коронавирус, одлучи Владата.„Владата донесе ...
сите 145 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Анке Гизелa Холштајн, новоименувана амбасадорка на Сојузна Република Германија во ...
сите 236 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Надал и Гасол со акција за собирање 11 милиони евра за Црвениот Крст

Од:
До кого (е-маил):
Порака: