Жан Митрев: Подобро носете шал, отколку заштитна маска


Американскиот центар за контрола и превенција (CDC), тамошната агенција за јавно здравство, со децении беше водечка установа кога станува збор за борба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Упатството на повеќето јавни здравствени установи низ светот е дека здравите луѓе не треба да носат маски. Исто така, од почетокот на кризата со „Ковид-19“, ...
| | веќе видена | слични

Американскиот центар за спречување и контрола на болести (ЦДЦ), со децении е водечка институција во справувањето со разни здравствени кризи, но на изненадување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Податоците од Исланд покажуваат дека 50 проценти од позитивните на коронавирус биле без симптоми, а САД проценуваат дека до 25 проценти од носителите на ...
| | веќе видена | слични

Последното истражување на Универзитетот во Хонг Конг за карактерот и отпорноста на новиот коронавирус се однесува на температурата на која коронавирусот живее, ...
| | веќе видена | слични

Избивањето на епидемијата на коронавирусот ги натера јавноста и медицинските работници да бараат маски за лице, а поради недостатокот, тие се користат ...
| | веќе видена | слични

Новиот коронавирус е најактивен на температура околу 4 степени Целзиусови, додека, пак, на температура од 70 степени умира за само пет минути, покажало ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче смета дека полицискиот час не е трајно решение, доколку граѓаните не сфатат колку е важно почитувањето на мерките за ...
сите 380 | | | веќе видена

Македонското сценарио се покажа како поцрно од италијанското, а македонскиот здравствен систем ги покажа сите свои кардинални недостатоци кои резултираат со ...
сите 393 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија, на која се гледа како ВМРО ДПМНЕ, протестира со скапи и луксузни возила. На протестите кои ги организира ВМРО ДПМНЕ ...
сите 27 | | | веќе видена

Договорот со Бугарија сепак ќе се менува. После едномесечно негирање, на крајот власта потврди дека ќе се согласи на бугарските барања по однос на јазикот, ...
сите 169 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жан Митрев: Подобро носете шал, отколку заштитна маска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: