Турција го ограничува извозот на медицинска опрема

Бројот на починати во Турција во последните 24 часа се зголеми на 66, со што вкупниот број достигна 277, додека бројот на новозаразени се зголеми за 2.148 и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Турција мора да продолжи со производството во текот на пандемијата од коронавирусот за да го задржи извозот и снабдувањето на клучните производи, рече турскиот ...
| | веќе видена | слични

Турција мора да продолжи со производството и за време на пандемијата со коронавирусот за да го одржи извозот и снабдувањето со клучните намирници, изјави ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во Турција од полноќ ќе стапат на сила нови мерки во борбата против коронавирусот. Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека сите меѓународни летови ...
| | веќе видена | слични

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган го промени министерот за сообраќај Мехмет Турхан по кратка постапка. Смената доаѓа во време кога Турција се бори против ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган повика повеќе од 80 милиони граѓани да применат „доброволен карантин“. Ги повика и да не ги напуштаат своите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Четворица пациенти позитивни на Ковид-19 се лекуваат на штипското Инфективно одделение, по двајца од Штип и Кочани, а од завчера на Клиниката за инфективни ...
сите 418 | | | веќе видена

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 181 | | | веќе видена

Самостојното дејствување на инспекторите доведува кон ризик за несовесно работење, што беше и докажано со судски пресуди. Илустративен е случајот од октомври ...
сите 221 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 69 | | | веќе видена

Во Холандија, првата недела од април, регистрирани се околу 2.000 смртни случаи повеќе отколку во вообичаени околности, покажуваат податоците на владините ...
сите 657 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција го ограничува извозот на медицинска опрема

Од:
До кого (е-маил):
Порака: