„Сантијаго Бернабеу“ се става во служба во борбата против Коронавирусот!

2 копии

Стадионот кој е дом на најтрофејниот европски клуб сега добива нова улога. Коронавирусот го парализираше фудбалот, кој најмалку уште два месецa сигурно нема да ...
| | веќе видена | слични

Шпанија е една од најзагрозените земји во светот, бидејќи пандемијата на коронавирус многу силно ги погоди. Еден од најголемите клубови во светот, Реал Мадрид ...
| | веќе видена | слични

Луис Рубиалес и Хавиер Тебас влегоа во нова војна, претседателот на Фудбалската федерација на Шпанија понуди кредит од 500 милиони евра за надминување на ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот парализираше голем број земји во Европа, а меѓу најзагрозените се Италија и Шпанија земји во кои и голем број спортски објекти стануваат објекти ...
| | веќе видена | слични

Реал Мадрид продолжува да и помогна на Шпанија во тешките денови, поточна во битка со „Ковид-19“. Кралскиот тим на својата официјална станица информираше дека ...
| | веќе видена | слични

Коронавирусот со голема брзина се шири во Шпанија. Како се чини, ако продолжи ваква, во следните неколку денови ќе ја стигне Италија со бројот на заразени и ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот гигант Реал Мадрид продолжува да и помага на Шпанија во борбата против коронавирусот. На својата официјална страна „кралевите“ објавија дека ...
| | веќе видена | слични

Флорентино Перез отсекогаш бил познат по хуманитарните гестови и величествени потези кон лица кои немаат никаква врска со клубот, а претседателот на Реал и ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот ракометен тренер Саша Јовиќ експресно стана популарен во Шпанија каде што работи во женски ракометен клуб откако неговата порака од социјалните ...
| | веќе видена | слични

Останато

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 372 | | | веќе видена

Албанските медиуми, без исклучок, ја преноса веста за официјалното полнопрвно членство на Северна Македонија во НАТО Алијансата. Една од најгледаните телевизии ...
сите 242 | | | веќе видена

Наќе Чулев, министерот за внатрешни работи, по реакцијата на битолчани дека во центарот на градот се сместени повратниците од Малта во државен карантин иако во ...
сите 493 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 310 | | | веќе видена

Во Шпанија вкупно заразени се 72,248 лица, додека тој број во петок изнесувал 64.059...Број на починати од корона вирус во Шпанија во тек на една ноќ пораснал ...
сите 502 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Сантијаго Бернабеу“ се става во служба во борбата против Коронавирусот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: