Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи


До денес, епидемијата зафати 204 земји и територии во светот. Најголем број заразени лица има во САД, 245.373, по што следуваат Италија со 115 242  Шпанија со ...
| | веќе видена | слични

Од самиот почеток на Коронавирусот кој се појави во кинескиот град Вухан, пандемијата уби 53.179 луѓе на глобално ниво и зарази 1.017.693 лица. Неодамна, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 1.018.082 лицa заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 53.251, а оздравеле 213.218 луѓе. ...
| | веќе видена | слични

Во градот владее опасна ситуација, а градоначалничката Инмакулада Хименез во понеделникот навела дека вирусот “беснее против луѓето”. Еден од секои шест ...
| | веќе видена | слични

Светот го живее четвртиот месец од почетокот на новата реалност. Светската здравствена организација изрази длабока загриженост за глобалната ескалација на ...
| | веќе видена | слични

Со 950 починати од корона вирус со последните 24 часа, Шпанија стана втора најпогодена европска држава со 10.003 лица кои досега ја загубија битката. Во ...
| | веќе видена | слични

Една млада жена од домородното население, од селце зафрлано длабоко во прашумите на Амазонија, е заразена од коронавирус. -Ова е прв случај на Ковид-19 што е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Листа од службениот регистар на починати во Истанбул кружеше неколку часа на социјалните мрежи и турските медиуми, пред пристапот да биде целосно блокиран. На ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 434 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 299 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Италија денеска починале 662 луѓе, нови 6.153 случаи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: