Ѓорѓиевски: ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше да се пристапи сериозно, власта не нѐ послуша


3 копии

На денешниот „Live chat“ на ВМРО-ДПМНЕ организиран под мотото „Затоа што секој живот вреди“ гостуваше членот на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ, Орце ...
| | веќе видена | слични

„Корона епидемијата денес ни покажува и потврдува зошто човек не треба да биде манипулатор, алчен за позиции и не треба да има судир на интереси. Токму оваа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

СДСМ и Филипче се во хаос и нема вистински мерки за зголемување на здравствените капацитети и заштита на животите на граѓаните и медицинскиот персонал. Бројот ...
| | веќе видена | слични

Бројот за заразени од корона вирус секојдневно се зголемува. Според последните податоци во државата има 44 нови случаи и 2 смртни случаи. Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
| | веќе видена | слични

Господо од СДСМ, престанете со злоупотреби и селективност во овие кризни денови, напиша на својот Фејсбук профил Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ. ...
| | веќе видена | слични

⭕️ Господо од СДСМ, престанете со злоупотреби и селективност во овие кризни денови! Зошто за секретарката на некој функционер во Агенцијата за национална ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СДСМ и Заев и во време на вонредна состојба и глобална пандемија профитираат. СДСМ и Венко Филипче беа фатени во корупција со респираторите, сега се фатени во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Додека здравствените работници мака мачат со опрема, Заев и неговите функционери фрлаат милиони по ручеци и патувања. Додека работниците едвај врзуваат крај со ...
| | веќе видена | слични
8 копии
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 433 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 309 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиевски: ВМРО-ДПМНЕ предупредуваше да се пристапи сериозно, власта не нѐ послуша

Од:
До кого (е-маил):
Порака: