Кривични пријави за двајца кичевчани поради непочитување на полициски час

Полициската станица-Кичево поради основи на сомнение за сторено казнено дело „Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија“, поднесе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Р.Д.(20) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(43) од Скопје, М.К.(35) од Тетово и М.А.(20) од с.Ново Село, тетовско поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.М.(43) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против В.Ј. (21) и Г.Р. (18) и двајцата од Кичево поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „непостапување ...
| | веќе видена | слични

Како што информираше МВР, во текот на вчерашниот ден полициски службеници од СВР Скопје на подрачјето на Бит пазар, при извршен преглед кај Е.А.(31) од Скопје, ...
| | веќе видена | слични

СВР Битола поднесе кривична пријава против П.Б.(57) од с.Градешница, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 434 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 299 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривични пријави за двајца кичевчани поради непочитување на полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: