Скопје рекордер со заразени од коронавирусот, 15 потврдени случаи во последните 24 часа


За 15 нови лица од Скопје е потврдено дека се позитивни на коронавирусот и со ова бројката на заразени во главниот град достигна до 123 лица. Ова на денешната ...
| | веќе видена | слични

Според последните податоци, бројот на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 384 лица. “Во однос на коморбидитети, кај 97 лица се присутни хронична/и ...
| | веќе видена | слични

Пет пациенти се испишани од лекување од Клиниката за инфективни болести, вкупно 59 пациенти се хоспитализирани на клиниката, од кои 12 се со потешка. Ова на ...
| | веќе видена | слични

Најдете време за животот, најдете време да ги славите неговите убавини, а навистина ги има околу нас и тоа во голем број, иако во моментов можеби не изгледа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
сите 878 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 258 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 559 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Хриситијан Мицкоски „Само интервју“ на Канал 5 телевизија истакна дека власта не води сериозна борба против пандемијата на ...
сите 306 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 478 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 94 | | | веќе видена

Од преместување на лицата кои се во државен карантин до палење на хотелите во кои тие се сместени. Паднаа и првите закани преку социјалните мрежи каде мета се ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопје рекордер со заразени од коронавирусот, 15 потврдени случаи во последните 24 часа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: