Во Словенија регистрирани 36 нови случаи на коронавирусот

6 копии

По неколкунеделно неработење поради актуелната епидемија на коронавирусот, некои трговски и производствени објекти во Словенија повторно добија дозвола да ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словенечката полиција соопшти дека претстојниот викенд ќе има засилено присуство во туристичките центри низ државата, со цел да ги спречи граѓаните да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Здравствениот дом во Копер е првиот што воведува таканаречено мобилно тестирање на луѓето за коронавирусот, јави дописникот на МИА од Љубљана. Според лекарите, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Во Словенија се компликува процедурата за активирање на членот 37 од Законот за одбрана, со кој треба на војската да и се дадат и некои полициски овластувања, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерството за здравство на Словенија свика итен кризен состанок поради состојбата во домовите за стари лица, каде што вкупно 137 пензионери се заразени со ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе производители на овошје и зеленчук во Словенија производите преку интернет ги продаваат директно на домаќинствата, јави дописникот на МИА од Љубљана. ...
| | веќе видена | слични

Производители на овошје и зеленчук во Словенија соочени со намалената продажба но и со штетите предизвикани од мерките за справување со корона вирусот најдоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 148 | | | веќе видена

Венко Филипче, министерот за здравство, објави дека во последните 24 часа починати се петмина од корона вирусот, од кој четворица на Клиниката за инфективни ...
сите 197 | | | веќе видена

Согласно новите мерки за забрана за движење кои на сила стапуваат од денеска во 16 часот, Владата донесе дополнување во однос на домашните миленици.„На сите ...
сите 297 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие според статистиката на МВР за периодот 7/8 април по однос на забраната за движење евидентирано е дека текот на изминатите 24 ...
сите 320 | | | веќе видена

Македонија е во многу тешка состојба, тоа е резултат и на пандемијата, но и на неснаоѓањето на надлежните и одговорни лица. Во овие тешки моменти потребни се ...
сите 147 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши влезе во војна со угостителите по вчерашната прес-конференција на која тие порачаа дека нема да ги користат државните ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Словенија регистрирани 36 нови случаи на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: