Книга на денот: „Пустинско рандеву“ од Снежана Крстеска - Стојковиќ

Инспириран од неколку неповрзани вистински животи судбини и реални настани, романот Пустинско рандеву ја опишува макотрпната потрага на една жена по своето ...
| | веќе видена | слични

Моханџи нè повикува на одговорност и итно дејствување Еден вирус го фрли целото човештво на колена. Мислам дека ова е првпат да се соочиме со ваква ситуација. ...
| | веќе видена | слични

Со Ангела Ѓоргиева модел, јутјуберка, блогерка разговаравме за новонастанатата ситуација, за тоа што се променило во нејзиниот живот и како истата влијае на ...
| | веќе видена | слични

Луѓето овде мислат дека сме среде вистинска апокалипса. Болниците се пребукирани, градовите застанати, животот е ставен на пауза. Да, сериозно е, но сè се ...
| | веќе видена | слични

Овие денови, денови на искушенија и страв, на исчекување, на конечен крај на пандемијата од чумата, секој е изолиран дома и секој се надева на добри вести. ...
| | веќе видена | слични

Не знам кој ден во изолација, деновите наликуваат едни на други. Надвор веќе почнува да се стоплува, дефинитивно пролетта на голема врата се спрема да влезе. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
сите 879 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 558 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека како лидерна претседател на опозициона партија постојано се обидува ...
сите 295 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 479 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 94 | | | веќе видена

Од преместување на лицата кои се во државен карантин до палење на хотелите во кои тие се сместени. Паднаа и првите закани преку социјалните мрежи каде мета се ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Книга на денот: „Пустинско рандеву“ од Снежана Крстеска - Стојковиќ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: