Фудбалер на Брајтон заразен со коронавирус

4 копии
2 копии

Фатих Терим брзо го „прележа“ Коронавирусот со кој беше заразен пред неколку дена и новиот тест му е негативен. Со него добри вести има и за двајца членови од ...
| | веќе видена | слични

Ниту еден од фудбалерите на Фиорентина кои изминативе 14 дена беа во задолжителен карантина не е позитивен на коронавирус, информираа денеска од клубот. ...
| | веќе видена | слични

Фудбалерите на Фиорентина кои биле во контакт со Душан Влаховиќ, чиј тест на Ковид-19 беше позитивен го поминаа 14-дневниот карантин. Никој од нив не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Службеник во администрацијата на рускиот претседател Владимир Путин е позитивен на тест за коронавирус. Службеникот немал никаков контакт со Путин.Портпаролот ...
| | веќе видена | слични

Фудбалер на Брајтон имал позитивен тест на коронавирусот, но се чувствува добро, објавија од редовите на премиерлигашот. Тројца членови на Брајтон имале ...
| | веќе видена | слични

Останато

Линеарен пораст на нови пациенти е она што го сакаме. Стратегијата што ја применуваме е одлична и таа дава резултати и треба да се почитува. Ова го порача ...
сите 433 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Јавното обвинителство досега поднело кривични пријави против повеќе од 500 лица за непочитување на мерките за спречување или сузбивање на болеста Ковид-19. ...
сите 625 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 404 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 309 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фудбалер на Брајтон заразен со коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: