Доктор од Кина работел 35 дена без престан, починал од мозочен удар ВИДЕО


Дваесет и деветгодишниот кинески анестезиолог Донг Тиан во саботата починал од мозочен удар, бидејќи без престан работел цели 35 дена со цел да им помогне на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кинескиот анестезиолог Донг Тијан (29), бил прогласен за мртов во болницата Хубеи една недела пред неговиот 30-ти роденден. Тој починал од мозочен удар, откако ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во однос на прес конференцијата на Зоран Заев имам многу да кажам, а сѐ се сведува на тоа дали живеете подобро, дали имате доволно пари, дали ви ги исполнија ...
сите 167 | | | веќе видена

Историската црква „Сент Џон“, позната и како претседателска црква затоа што се наоѓа недалеку од Белата куќа, беше опожарена и оштетена за време на мирните ...
сите 416 | | | веќе видена

Премиерот Оливер Спасовски на својот фејсбук профил објави дека тестот за коронавирус што му бил направен е негативен, но оти останува во домашна изолација ...
сите 171 | | | веќе видена

Битола како град е позната по традицијата на пиење кафе на Широк Сокак. Токму затоа, големо беше нетрпението кај битолчани после 70 дена да седнат и да испијат ...
сите 125 | | | веќе видена

На 15 јуни Грците ја отвораат туристичката сезона , прво за гости од 29 земји а потоа и за сите други. Затоа тие подготвија еден вид „туристички водичи така ...
сите 276 | | | веќе видена

Точно пред три години беше формирана Владата предводена од СДСМ на чие чело застана лидерот на партијата Зоран Заев. Тој денеска на прес-конференција ...
сите 179 | | | веќе видена

По денешниот состанок на угостителите со раководството на Државниот пазарен инспекторат (ДПИ), извесно е дека нема отстапување од пропишаните протокли за ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доктор од Кина работел 35 дена без престан, починал од мозочен удар ВИДЕО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: