Јовановски: Странските инвеститори во државава преземаат мерки за да нема отпуштање од работа

Ова се мерките што ги преземаат компаниите од Советот на странски инвеститори при Стопанската комора на Македонија со цел да нема отпуштања од работа и покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одложено е продолжението на производство во германската фабрика „Дрекслмајер” во Кавадарци, поради коронавирусот. Претходно, најголем дел од околу 5.000 ...
| | веќе видена | слични

Побарувачката за кондоми се зголеми неконтролирано за време на пандемијата на коронарен вирус, но затоа што фабриките произведуваат помалку затоа што нивните ...
| | веќе видена | слични

Битолската и онака кревка економија е многу погодена од моменталната ситуација со коронавирусот. Економијата во градот под Пелистер и сигурноста на вработените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експертите и бизнисот во земјава очекуваат економска криза каква што сме немале во цела независност. Ги критикуваат спорите и благи мерки на Владата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дирекцијата за технолоши индустриски развојни зони реагира дека ниту еден проект не е финансиран од Владата, туку се дава поддршка на основ на реализација, што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Целосно или делумно прекинатото производство во дел од фабриките во индустријата и затворените угостителско-туристички објекти поради коронакризата ги ...
| | веќе видена | слични

 Дел од работодавачите засега наоѓаат модалитети да ги задржат работниците, но невладините организации за работнички права веќе информираат за случаи дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Стабилна е безбедносната состојба на подрачјето на општините Дебар и Центар Жупа, каде е прогласена кризна состојба. Во рамките на предвидените мерки во ...
сите 501 | | | веќе видена

Во Прилеп е регистриран еден новозаразен од коронавирус со што бројката на заболени е 34. Во моментов во самоизолација се 194 лица и нема прекршувања ниту на ...
сите 283 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 147 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 135 | | | веќе видена

Кардиолозите советуваат дека срцевите заболувања го зголемуваат ризикот при пандемија на КОВИД 19 и токму навремените информации и препораките се силно оружје ...
сите 109 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Чешиново-Облешево, Горанчо Крстев денеска добил известување дека е позитивен на коронавирус, откако заедно со сопругата направил две ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановски: Странските инвеститори во државава преземаат мерки за да нема отпуштање од работа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: