„Аџибадем Систина“ набави 15.000 тестови за детекција на COVID-19


Постојат три главни работи поради кои Словенија добро се бори против коронавирусот, имајќи предвид дека оваа земја граничи со Италија која во моментов е главно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бојан Стојаноски од ВМРО-ДПМНЕ преку свој пост на Фејсбук пишува дека Венко Филипче мора час поскоро да ја промени својата стратегија и да почне масовно ...
| | веќе видена | слични

Вчерашната неверојатно висока дискрепанца меѓу откриените случаи во приватната клиника Систина и оние презентирани од министерот Венко Филипче отвори редица ...
| | веќе видена | слични

Тестовите за коронавирус направени во “Систина” не се во спротивност со оние од Институтот за јавно здравје, туку се надополнуваат еден со друг. Од приватната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Го крие ли Филипче бројот на заболени!? Зошто тестовите во приватните болници мерат повеќе од тие во јавното здравство!?, прашува на Фејсбук, Бојан Стојановски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 515 | | | веќе видена

Продолжен е притворот на двајцата насилници на возраст од 23 и 26 години, кои во јануари брутално тепаа 20-годишна девојка, а насилството го снимаа на мобилен ...
сите 182 | | | веќе видена

На стотина метри од Клиничката болница во Битола, се наоѓа Инфективното одделение. Овој објект кој е физички оддвоен од главната болнича зграда уште при ...
сите 163 | | | веќе видена

Денес во име на Министерството за внатрешни работи министерот Наќе Чулев предаде заштитна опрема за медицинскиот персонал од ЈЗУ „8-ми Септември“, Институтот ...
сите 95 | | | веќе видена

Лекари специјалисти од Институтот за јавно здравје и од други државни здравствени установи ќе бидат на располагање на тетовските институции од областа на ...
сите 40 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 58 | | | веќе видена

Бројот на смртни случаи од коронавирус во Германија денессе зголеми за 254 починати, што е најголем број на смртни случаи во таа земја за еден ден.Зголемен е и ...
сите 590 | | | веќе видена

Владата денеска донесе Уредба со законска сила за примена на одредбите од Законот за пензии и пензиски надоместоци од капитално финансирано пензиско ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Аџибадем Систина“ набави 15.000 тестови за детекција на COVID-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: