Штип: Забраната за движење не ја почитувале осум лица, приведени се четири


Во текот на изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Штип на 2 лица им се издадени решенија за изолација, а 4 лица се во самоизолација.Од страна на полициски ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев на Facebook изрази благодарност до граѓаните што ги почитуваат одлуките на Владата за ограничување на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Минатата ноќ единаесет граѓани ја прекршиле забраната за движење во определен период на подрачјето на СВР-Струмица, соопштија од полицијата. Седум од нив се ...
| | веќе видена | слични

Едно лице од Битола и две лица од Прилеп во изминатите 24 часа на територија на СВР Битола го прекршиле полицискиот час. Лицето од Битола кое што го прекршило ...
| | веќе видена | слични

Локалната самоуправа ќе издвои 150.000 денари за потребите на општинската организација на Црвениот крст. Одлуката ја соопшти градоначалникот на Арбен Таравари ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 298 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Штип: Забраната за движење не ја почитувале осум лица, приведени се четири

Од:
До кого (е-маил):
Порака: