Тринаесет лица од Струмица, Радовиш, Валандово и Гевгелија не ја почитувале наредбата за полициски час


– Седум од овие лица се затекнати на подрачјето на Полициската станица Струмица, три на подрачјето на Валандово, две на подрачјето на Гевгелија и едно на ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии

На територијата на СВР Велес во кој се вклучени Велес, Кавадарци и Негототино вчерашната бројка на 353 лица во самоизолација под контрола на полицијата денеска ...
| | веќе видена | слични

Од нив денеска најмалку лица во самоизолација се во Неготино – 30 лица, во Кавадрци – 69 и во Велес – 86 лица. Инаку во изминатата ноќ за време на полицискиот ...
| | веќе видена | слични
10 копии
6 копии

Скопје, 1. април 2020 (Inpress) – Според статистиките на МВР, во текот на изминатото деноноќие (31.03/01.04) на територијата на државата, на 101 лица им се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Здравствениот систем е подготвен да апсорбира поголем број пациенти кој се очекува со пикот на коронавирусот кон крајот на месецов, соопшти Министерството за ...
сите 688 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје денеска поднесе 38 предлози за казнени налози против вкупно 43 лица за непостапување според здравствените прописи за ...
сите 262 | | | веќе видена

Владата на Република Северна Македонија го донесе вториот пакет економски мерки кои имаат за цел побрзо и поефикасно справување со економските последици од ...
сите 147 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче, вечерва одговори дека поранешната директорка на Кожната клиника е пуштена на домашно лекување од Клиниката за инфективни ...
сите 47 | | | веќе видена

Бројот на заболените од Ковид-19 во светот вчера надмина 900.000, а денеска се предвидува да достигне и до еден милион. Според податоците некаде до синоќа на ...
сите 519 | | | веќе видена

Една текстилна компанија од Прилеп е затворена и сите вработени се ставени во cамозилација поради зapaза со кopoна вирус на една 59 годишна вработена. ...
сите 166 | | | веќе видена

Три сценарија подготви државата за справување со последиците предизвикани од коронавирусот во економијата. Основите сценарија – поволно, неповолно и ...
сите 561 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тринаесет лица од Струмица, Радовиш, Валандово и Гевгелија не ја почитувале наредбата за полициски час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: