Експертите очекуваат економска криза каква што сме немале во цела независност


Експертите и бизнисот во земјава со критики за спороста и благите економски мерки на македонската Влада. Бараат итна реакција за да не дојде до крах на ...
| | веќе видена | слични

Ако стопанството во скоро време не види издржани мерки од Владата многу ризикуваме да се соочиме со бран на раскинување на договори за вработување, вели во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 298 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експертите очекуваат економска криза каква што сме немале во цела независност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: