Римини: 101-годишник го победи COVID-19

Стефан Десел е градоначалник во малата берлинска општина Мите, но иако досега овој политичар не беше познат во светската јавност, сепак, буквално преку ноќ се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на берлинската општина Мите, Стефан Фон Десел изјавил дека намерно се заразил со коронавирусот, а неговата причина за тоа е помалку бизарна. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Господинот П или Mr. P, е Италијанец на 101 година кој преживеал две епидемии, во 1918/1920 година го победил шпанскиот грип, а денес и коронавирусот. Неговото ...
| | веќе видена | слични

 Неговото закрепнување им даде надеж на многумина. Италија е најпогодена земја од корона вирусот, но зрак светлина даваат убавите вести како таа дека ...
| | веќе видена | слични

Италија вчера во морето на лоши вести доби и една позитивна – чудесното опоравување на 101-годишниот дедо кој бил заразен од коронавирусот кој е посебно опасен ...
| | веќе видена | слични

Во Италија се случи медицинско чудо, пишуваат италијански медиуми. Излекуван е човек на 101 година и е пуштен дома од болницата во Римини. Битката за неговиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Тетово поднесе предлог за издавање казнен налог против три лица поради непостапување според здравствените ...
сите 412 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 201 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена

Во врска со објавата на министерот Филипче дека еден новинар е позитивен на КОВИД-19, телевизијата Канал 5 чиј новинар е Гоце Михајловски, се јави со ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Римини: 101-годишник го победи COVID-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: