WhatsApp во битка со лажните вести

2 копии

Со зголемување на бројот на информаци и известувања за глобалната состојба со коронавирусот, прогресивно се зголемува и бројот на дезинформации поврзани со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дезинформации има колку сакате на интернет, како што се зголемува бројот на вести за коронавирусот на интернет, така се зголемува и бројот на дезинформации. ...
| | веќе видена | слични

Facebook најави промена на корисничкиот интерфејс на нивната страна на десктоп. Новиот изглед на мрежата е направен да биде скоро ист како мобилната ...
| | веќе видена | слични

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 357 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Здравствените работници во Штип се разочарани и лути, бидејќи дел од лицата кои се во самоизолација, но и членови на нивните семејства, се шетаат низ ...
сите 124 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 234 | | | веќе видена

Највисоката трговска маржа на стоките ќе важи до завршувањето на траењето на вонредната состојба, а влезе на сила од вчера. -Во „Службен весник " бр. 79/20 е ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

WhatsApp во битка со лажните вести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: