Д-р Емануил Најденов: Разликата помеѓу грипот и коронавирусот е дека вториот стекна слава

2 копии

Разликата помеѓу грипот и коронавирусот е во тоа што последниот се стекнал со слава. Тој ги има с ите знаци што треба да се припишат на вообичаена инфекција во ...
| | веќе видена | слични

 Италија денеска бележи пад на бројот на жртвите во однос на вчера, кога починаа 743 лица. Во соопштението на агенцијата се додава дека во Италија има вкупно ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 810 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Министерот за здравство на својот фејсбук профил се заблагодари на колегите кои неуморно работат. Ова се дел од моите колеги кои неуморно работат на пунктовите ...
сите 206 | | | веќе видена

Неверојатни сцени во Хрватска – една жена (65) не им кажала на лекарите дека била на роденден каде гостинка била заразена со коронавирус, па кога дошла на ...
сите 198 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Д-р Емануил Најденов: Разликата помеѓу грипот и коронавирусот е дека вториот стекна слава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: