Заразениот со Ковид-19 од Тетово е непознаница за здравствените власти


6 копии
2 копии
2 копии

Се подигнува монтажна болница со капацитет до 130 болнички кревети до Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Со оваа болница клиниката се штити ...
| | веќе видена | слични

Tреба да се тестираат што е можно повеќе луѓе бидејќи селектирањето според сегашниот прашалник се покажа како грешка рече во „Што не е јасно“ на „Алфа“ доктор ...
| | веќе видена | слични

Доктор Андон Чибишев во неговото гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа Телевизија изјави дека во борбата со коронавирусот треба да се тестираат што е ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 363 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 297 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 328 | | | веќе видена

– Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи вечерва нагласи дека потребно е да се стави крај на разликите во преговарачкиот процес меѓу позиција и ...
сите 120 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заразениот со Ковид-19 од Тетово е непознаница за здравствените власти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: