Завршува карантинот во Дебар, лицата од други градови кои беа затечени ќе се тестираат, рече Филипче


Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека денеска, по два последователни негативни теста според протоколот, од Инфективната клиника на домашно лекување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, денеска им се заблагодари на институциите за соработката во справувањето со актуелната состојба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Искажувам голема благодарност, во мое и во име на граѓаните, до припадниците на Министерството за внатрешни работи, заедно со началникот на Одделението за ...
| | веќе видена | слични

Локалната самоуправа на општина Дебар, во која е прогласена кризна состојба повеќе од две недели оцени дека соработката со полицијата и армијата на нашава ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Едно медицинско лице од Клиниката за инфективни болести е позитивно на коронавирус, соопшти на попладневната прес конференција министерот Венко Филипче.-На ...
сите 820 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Тепачите од Штип обвинението ќе го чекаат во затворот во Куманово. Судија на претходна постапка го прифати барањето на штипското обвинителство насилниците од ...
сите 176 | | | веќе видена

Европската унија подготвува економски план за развој на земјите од Западен Балкан што ќе биде претставен на Самитот ЕУ-Западен Балкан што треба да се одржи во ...
сите 359 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 566 | | | веќе видена

Во ова тешко време кога сите се соочуваме со последиците од коронавирусот, државата прави се да се спаси секое едно работно место, секоја компанија и да ...
сите 489 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски во емисијата „Само вистина“ откри дека ВМРО-ДПМНЕ од Словенија обезбедила да пристигне помош од Словенија. Мицкоски објасни дека лично му се ...
сите 109 | | | веќе видена

Лицитирањето на суми за буџетската дупка ги загрозува македонските позиции пред странските но и домашните кредитори, изјави во „Вин Вин“ на Телма, поранешниот ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Завршува карантинот во Дебар, лицата од други градови кои беа затечени ќе се тестираат, рече Филипче

Од:
До кого (е-маил):
Порака: