#СедиДома и #ИграјДота – турнир во „Dota 2“ овој викенд


Изнудениот престој на македонската боксерска репрезентација составена од двајца учесници на квалификацискиот турнир за ЛОИ 2020 во Лондон продолжува. Гоце ...
| | веќе видена | слични

Затворањето на границите како една од мерките за заштита на ширењето на коронавирусот ги затече и повеќе спортисти кои ја претставуваа Македонија на ...
| | веќе видена | слични

Македонските боксери Гоце Јанески и Јасин Љама се уште се во Лондон, каде „заглавија“ по настапот на предолимпискиот турнир за ЛОИ во Токио. Двајцата загубија ...
| | веќе видена | слични

Веројатно веќе ја видовте веста дека 40-на граѓани со часови беа заглавени на граничниот премин Богородица, а потоа беа сместени во карантин во хотелот Ибис, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гоце Јанески и Јасин Љама се двајцата македонски боксери кои поради ситуацијата со Ковид-19 останаа во Лондон каде се одржуваше првиот квалификациски турнир во ...
| | веќе видена | слични

Велшанецот Ендрју Пеџет е победник на Европското првенство за сениори во снукер кое синоќа заврши во Албуфеира, Португалија, а на која нашата земја беше ...
| | веќе видена | слични

Останато

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 357 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Здравствените работници во Штип се разочарани и лути, бидејќи дел од лицата кои се во самоизолација, но и членови на нивните семејства, се шетаат низ ...
сите 124 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 234 | | | веќе видена

Највисоката трговска маржа на стоките ќе важи до завршувањето на траењето на вонредната состојба, а влезе на сила од вчера. -Во „Службен весник " бр. 79/20 е ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

#СедиДома и #ИграјДота – турнир во „Dota 2“ овој викенд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: