Рачна бомба најдена пред затворот воТетово

5 копии

Вчера наутро во 05.30 часот во СВР Велес било пријавено дека во семејна куќа на ул.„Петар Михов“ во Велес бил пронајден починат Т.К.(40), без траги на ...
| | веќе видена | слични

Синоќа во 22.40 часот во Полициска станица Куманово, вработен во КПУ Затвор „К’шање” во Куманово пријавил дека дошло до нарушување на јавниот ред и мир со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вработен во затворот „К’шање” во Куманово во вечерните часови на 1 април пријавил дека дошло до физичка пресметка помеѓу двајца затвореници. Во тепачката ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вчера во 12.45 часот на регионалниот пат Маврови анови – Дебар, полициски службеник, управувајќи патничко возило „ландровер“, сопственост на МВР, изгубил ...
| | веќе видена | слични

На регионалниот пат Маврови анови – Дебар, во попладневните часови на 1 април, полициски службеник, управувајќи полициско возило „лендровер“, сопственост на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Парламентарното мнозинство очекува од денеска да ги има пратениците Бисера Костадиновска Стојчевска и Мирослав Богдановски во своите редови, откако излегоа од ...
сите 745 | | | веќе видена

Бројот на хоспитализации во болниците се намалува, а се зголемува бројот на исписи на пациенти со Ковид-19. Се намалува и бројот на позитивни пациенти, што ...
сите 338 | | | веќе видена

Одбраната на Орце Камчев поднесе кривични пријави против судиите кои му го продолжија притворот за уште 30 дена, а бара и изземање на обвинителката Лиле ...
сите 25 | | | веќе видена

ИКТ индустријата во земјава, и покрај КОВИД-кризата, бележи импозантни бројки. Иднината е во дигитализацијата и затоа државата треба да ги зема предвид ...
сите 158 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 196 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се изгуби во својата влези-излези партиска математика, пратениците од опозициската партија избегаа кога сфатија дека ќе направат кворум за закони за ...
сите 871 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и управителите на компанијата ДММ Дрекслмајер мануфактуринг ...
сите 70 | | | веќе видена

Пратеничката Бисера Костадиновска-Стојчевска од СДСМ која денеска се појави на собраниска седница облечена во скафандер, бидејќи е позитивна на Ковид-19, а ...
сите 75 | | | веќе видена

На неколку дена до парламентарните избори, албанскиот комитет на експерти за справување со пандемијата доцна попладнево ги објави протоколите за денот на ...
сите 29 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рачна бомба најдена пред затворот воТетово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: