Viva Fresh Store: Постојано сме во тек со мерките за превенција и спречување на ширење на COVID-19

Viva Fresh Store континуирано ја следи ситуацијата која ја затекна светот и нашата држава. Постојано сме во тек со мерките за превенција и спречување на ширење ...
| | веќе видена | слични

На Фејсбук страницата на Асоцијација на специјализанти и млади лекари - АСМЛ, споделија упатства за тоа како да се подготвите кога излегувате од дома и како да ...
| | веќе видена | слични

 Останувањето дома е најдобрата превенција, но неопходно е и да испазарите или да отидете до аптека еднаш во неделата или на две недели. Па, како тоа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само Словенија има повеќе од нас, а во светот сме меѓу првите 30 до 40 држави, рече министерот за здравство во интервју за Гласот на Америка Глас на Америка: ...
сите 879 | | | веќе видена

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 291 | | | веќе видена

Утре и задутре повеќе полиција на улиците. Полицискиот час во сабота и недела започнува од 16 часот и трае до утре дента до пет наутро. Минатиот викенд МВР ...
сите 558 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Само интервју“ на Канал 5 истакна дека како лидерна претседател на опозициона партија постојано се обидува ...
сите 295 | | | веќе видена

Македонија 2025, невладината организација во која членуваат бизнисмени од дијаспората и менаџери од државава, во осврт на новит сет мерки од Владата денеска ...
сите 479 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 94 | | | веќе видена

Од преместување на лицата кои се во државен карантин до палење на хотелите во кои тие се сместени. Паднаа и првите закани преку социјалните мрежи каде мета се ...
сите 326 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Viva Fresh Store: Постојано сме во тек со мерките за превенција и спречување на ширење на COVID-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: