Во Велес земени маркери од лицата кои контактирале со тројцата заболени од Ковид-19

Кризниот општински штаб во Велес на вчерашната седница констатирал и ја потврдил бројката на три лица заболени од корона вирус на територијата на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Охрид, 30. март 2020 (Inpress) – Поради новонастанатата ситуација, а во согласност со препораките за превенција на здравјето и намалување на штетите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Општина Велес денеска излезе со информација до сите општествено одговорни компании, правни и физички лица дека можат да извршат уплата на парични средства кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во Македонска Каменица започна дистрибуцијата на средствата за заштита донирани од општина Македонска Каменица. Донацијата се состои од заштитни медицински ...
| | веќе видена | слични

Седницата се одржа во спортската сала на основното училиште „Страшо Пинџур" во селото Карбинци. Локацијата советниците ја избрале поради поголема превенција и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот Стево Пендаровски информира дека резултатите од тестот за коронавирус од мајката на сопругата на претседателот се негативни.„Брисот ...
сите 306 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починал маж од ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 141 | | | веќе видена

Денес во Скопје пристигнаа и 100.000 заштитни маски од Унгарија за помош на медицинскиот персонал САД одобрија 1,1 милион долари помош за да се спречи ...
сите 100 | | | веќе видена

Во функција е првиот кол центар за поддршка на бизнисот и на граѓаните за сите економските прашања во услови на справување со кризата. Компаниите и физичките ...
сите 450 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Велес земени маркери од лицата кои контактирале со тројцата заболени од Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: