САД нудат 15 милиони долари за апсење на Мадуро


САД во соработка со 21 земја започнуваат голема операција против дрогата во Западната хемисфера, соопшти во средата америкланскиот претседател Доналд Трамп на ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата на коронавирусот и натаму е незапирлива. Главниот удар првично од Азија се префрли во Европа но се чини дека сега се подготвува да кулминира во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот државен секретар Мајк Помпео вчера предложи и Николас Мадуро и Хуан Гуаидо да се откажат од претседателската трка во периодот на транзиција, а ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Администрацијата на Доналд Трамп планира укинување на санкциите кон Венецуела доколку се прифати новиот предлог за преодна Влада, составена од претставници на ...
| | веќе видена | слични

Венецуела треба да формира итна влада составена од опозицијата и некои членови на владејачката Социјалистичка партија со цел да обезбеди странска помош во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јавниот обвинител на Венецуела потврди дека неговата канцеларија покренала истрага за лидерот на опозицијата Хуан Гуаидо за наводно планирање преврат. Тарек ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 326 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 530 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД нудат 15 милиони долари за апсење на Мадуро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: