Пецас: Процените се дека ситуацијата со коронавирусот во земјата е во рамките на почетното сценарио


[photo] Тесно ги следиме случувањата со коронавирусот, а во овој момент, во позиција сме да кажеме дека процените и за случаите, а за оптовареноста на ...
| | веќе видена | слични

Во такси возилата и автомобилите освен возачот, дозволено е да се превезува само уште едно лице, додека пак автобусите не смеат да пренесуваат патници повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гледам, патувам, учам се главните компоненти на платформата „Грција од дома” (Greece from home) за зајакнување на сликата на Грција во странство, иницирана од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

[photo] Наместо традиционалното печење јагне на ражен, портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас ги повика граѓаните, оваа година, за Велигден да останат ...
| | веќе видена | слични

[photo] Пливањето, подводниот риболови, како и морските рекреативни средства се забранети во Грција и не спаѓаат во исклучоците од мерките за ограничување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Свечените литургии за време на неделата пред Велигден, во црквите ќе се одржат скромно, без мегафони и без биење на камбаните, зад затворени врати, одлучи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Михајло МАНЕВСКИ Додека народот згрчен од страв и исплашен за здравјето и животот, трпелив и стуткан во четири зида, е во исчекување на вестите за чумата на 21 ...
сите 542 | | | веќе видена

Забраната за движење на населението на територија на целата држава, од денеска почнува во 16 и завршува во 5 часот наутро во работните денови. Во деновите од ...
сите 277 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 79 | | | веќе видена

Државата да почне активна кампања за купување домашни производи, бара Стопанската комора на Македонија. Во услови на намалување на економската активност поради ...
сите 377 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 7. април 2020 (Inpress) – Во Клиничката болница во Битола пристигнаа сите пациенти од болницата во Охрид, во центарот којшто е регионален за ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пецас: Процените се дека ситуацијата со коронавирусот во земјата е во рамките на почетното сценарио

Од:
До кого (е-маил):
Порака: