Прилепскиот Центар за јавно здравје ги мапираше сите контакти на заболените и ги стави во самоизолација


Во прилепскиот Центар за јавно здравје очекуваат резултати од Институтот за јавно здравје од Скопје од земените брисеви на лица кои биле во контакт со двајцата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Прилепчанецот Рубин Лефтер кој работи во Судот реши јавно да објави дека е заразен од корона и оти е хоспитализиран во прилепската болница. Тој бара и сите кои ...
| | веќе видена | слични

Прилепчанецот Рубин Лефтер, денеска го објави следното: Прикјатели, пред неколку часа ми е соопштено дека сум позитивен на корона вирусот. Моментално сум ...
| | веќе видена | слични

Договорите на патронажните сестри ќе се продолжат бидејќи има предвидено средства во Фондот за здравствено осигурување, кажа денеска на пресконференција, ...
| | веќе видена | слични

Седумнаесетгодишно момче, ученик во средно училиште, е потврдено дека е позитивно на тестот на коронавирусот во градот. Момчето е примено на Инфективното ...
| | веќе видена | слични

Случајот со заразениот средношколец од Велес, кој е потврден денеска кај неговиот матичен лекар, го нема во евиденцијата на Министерството за здравство. Според ...
| | веќе видена | слични

Уште три лица од приватната гинеколошко акушерска болница „Плодност“ во Битола се позитивни на Ковид-19. Станува збор за анестезиолог, гинеколог и една ...
| | веќе видена | слични

Уште три медицински лица од гинеколошко-акушерската приватна болница „Плодност“ во Битола се позитивни на коронавирусот, информираше болницата во соопштение до ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 590 | | | веќе видена

Министерот Венко Филипче на новинарско прашање одговори дека пациентите во домашно лекување се во постојан контакт со матичните лекари и дека и тие ќе се ...
сите 316 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 523 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 319 | | | веќе видена

Фирмите кои користат субвенција од Владата нема да смеат да отпуштаат работници до јули, а не до септември како што првично стоеше во уредбата за поддршка на ...
сите 200 | | | веќе видена

Три лица починаа, седуммина се излекуваа, а 18 се новозаболени од коронавирус, се последните податоци за изминатите 24 часа од Министерството за здравство и од ...
сите 191 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прилепскиот Центар за јавно здравје ги мапираше сите контакти на заболените и ги стави во самоизолација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: