Индија одвои 22,6 милијарди долари за помош на погодените граѓани од коронавирусот

Индиските власти денеска најавија пакет помош, вреден 22,6 милијарди долари, за граѓаните кои се најтешко погодени од пандемијата на коронавирусот и мерките за ...
| | веќе видена | слични

Рајеш Бабу, полицаец од градот Ченаи, носи специјално изработена кацига во облик на коронавирус, додека ги запира возилата и пешаците на контролните пунктови. ...
| | веќе видена | слични

„Ако излезете, јас ќе влезам“! Полицаец во Индија на инвентивен начин ги предупредува граѓаните за коронавирусот (ВИДЕО) Коронавирус-кацига како ...
| | веќе видена | слични

Полицаец во Индија сериозно си ја сфати задачата да ги предупредува граѓаните кои не ги почитуваат мерките за заштита од коронавирусот. Раџеш Бабу патролира на ...
| | веќе видена | слични

Индија денеска објави дека планира да оспособи дел од железничките вагони за изолација на пациенти заразени со коронавирус, како дел од подготовките за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Индија некои железнички вагони ќе бидат адаптирани во изолациски единици за пациенти заразени со коронавирус, во период кога властите во оваа земја се ...
| | веќе видена | слични

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 326 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 530 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Индија одвои 22,6 милијарди долари за помош на погодените граѓани од коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: