За три дена регистрирани речиси 3000 прекршувања на забраната за движење во Грција


Во текот на вчерашниот ден, грчката полиција за прекршување на забраната за движење изрекла 1155 казни во цела Грција, од кои над една третина се во регионот ...
| | веќе видена | слични

Во такси возилата и автомобилите освен возачот, дозволено е да се превезува само уште едно лице, додека пак автобусите не смеат да пренесуваат патници повеќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Гледам, патувам, учам се главните компоненти на платформата „Грција од дома” (Greece from home) за зајакнување на сликата на Грција во странство, иницирана од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

[photo] Наместо традиционалното печење јагне на ражен, портпаролот на грчката Влада, Стелиос Пецас ги повика граѓаните, оваа година, за Велигден да останат ...
| | веќе видена | слични

[photo] Пливањето, подводниот риболови, како и морските рекреативни средства се забранети во Грција и не спаѓаат во исклучоците од мерките за ограничување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Свечените литургии за време на неделата пред Велигден, во црквите ќе се одржат скромно, без мегафони и без биење на камбаните, зад затворени врати, одлучи ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 452 | | | веќе видена

Со новозаболените 46 лица од коронавирус, вкупниот број на дијагностицирани пациенти со Ковид-19 во земјава достигна 663 лица. Меѓу заболените е и првиот ...
сите 561 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 526 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 241 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 199 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска ја посети Лабораторијата за вирусологија и молекуларна дијагностика при Институтот за ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За три дена регистрирани речиси 3000 прекршувања на забраната за движење во Грција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: