Претседателот на Ломбардија информира за 2500 новозаразени со новиот коронавирус

2 копии

Во италијанската провинција Ломбардија се пријавени нови 2500 случаи на инфекција со коронавирус. – За жал, бројките не се многу убави, бројот на заразени лица ...
| | веќе видена | слични

Експертите во Ломбардија, жариштето на вирусот Ковид-19 во Италија, предвидуваат пад на бројот на новозаразени во наредните денови, но предупредуваат дека ...
| | веќе видена | слични

Бројките кои секој ден пристигнуваат од Италија во врска со новозаразените и починатите од Ковид-19 се навистина страшни. Оваа земја во моментов се наоѓа на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Италијанскиот северен регион Пијемонт соопшти дека 50 лица во тој регион починале од коронавирус во изминатите 24 часа, број кој е изоставен од национaлната ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Претседателот на регионот, Атилио Фонтана, попладнево соопштува дека таму се случува нешто што е над секое разбирање и проноза, регистрирајќи нагло зголемување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 542 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 470 | | | веќе видена

Од денес, 8 април почнуваат да важат новите правила за ограничувања на движењето за граѓаните на територијата на целата држава, за време на работните денови и ...
сите 173 | | | веќе видена

Денес почина родилката од Куманово која на 30-ти март се породи на скопска Гинекологија.Жената имаше само 27 години и беше позитивна на коронавирус.Таа роди ...
сите 202 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Претседателот на Ломбардија информира за 2500 новозаразени со новиот коронавирус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: