Вотката и ракијата не се замена за дезинфекциските средства


Досега сите научивме и со сигурност знаеме дека една од најефикасните методи за спречување ширење на микроби, според Светската здравствена организација, е ...
| | веќе видена | слични

Корона вирусот временски различно се задржува на површините, па така на челик останува од осам часа до пет дана, што зависи од висината на температурата.Што е ...
| | веќе видена | слични

Француско здружение на ветеринари предупредува дека димашните миленичиња, посебно мачиња и кучиња, не треба да се дезинфицираат со сретства на база на алкохол, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Француското здружение на ветеринари денеска предупреди дека домашните миленици, особено кучињата и мачките не треба да се дезинфицираат со средства на база на ...
| | веќе видена | слични

Сега, додека пандемјата на коронавирусот се шири низ светот, најважно е да бидеме свесни и одговорни како кон себе така и кон своето опкружување. Бидејќи имаме ...
| | веќе видена | слични

Сега по турската колонска вода – која е во скоро секое домаќинство, било во фрижидер или на плакар – има невидена побарувачка како оружје во борбата против ...
| | веќе видена | слични

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 527 | | | веќе видена

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 160 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 234 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Министерството за здравство на Косово вечерва објави дека уште едно лице заразено од Ковид-19 почина на Инфективната клиника при Клиничкиот и универзитетски ...
сите 70 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вотката и ракијата не се замена за дезинфекциските средства

Од:
До кого (е-маил):
Порака: