Србија поради коронавирусот воведува судења преку Скајп

2 копии

Сите оние кои не ги почитуваат мерките преземени од Владата во Србија, ќе бидат казнети со цел да се зачува јавното здравство, вели српскиот министер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Суд во Србија осуди маж на три години затвор за непочитување на наредбите за самоизолација. Првата ваква пресуда била изречена на судење што преку видео-линк ...
| | веќе видена | слични

Основниот суд во Димитровград денеска ја изрече својата прва пресуда за прекршување на самоизолацијата и тоа од 3 години затвор,а пресудата беше изречена ...
| | веќе видена | слични

Во Србија денеска е изречена првата пресуда за прекршување на мерката- задолжителна самоизолација.Станува збор за маж од Ниш (38) кој е осуден на максимална ...
| | веќе видена | слични

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 452 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 526 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 239 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Србија поради коронавирусот воведува судења преку Скајп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: