Кривична пријава за двајца кичевци за прекршување на полицискиот час

3 копии

Поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „непостапување според здравствените прописи за време на епидемија", ОВР Кичево поднесе кривична ...
| | веќе видена | слични

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против Р.Д.(20) од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.И.(43) од Скопје, М.К.(35) од Тетово и М.А.(20) од с.Ново Село, тетовско поради постоење основи на сомнение за ...
| | веќе видена | слични

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Ж.М.(43) од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување според здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

СВР Битола поднесе кривична пријава против П.Б.(57) од с.Градешница, битолско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „непостапување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шеснаесет лица од земјава добиле кривични пријави бидејќи не го почитувале полицискиот час, информира МВР. С ВР Битола поднесе кривична пријава против П.Б.(57) ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Тетово поднесе кривична пријава против 30-годишниот Р.Х. од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „противправно лишување од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Л.А.(43) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

Според дополнителната информација од Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) 45-годишен пациент од Скопје, тестиран и потврден позитивен на Ковид-19 преку ...
сите 357 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска се сретна со министерот за надворешни работи и трговија на Република Унгарија, Петер Сијарто На средбата, на која се ...
сите 213 | | | веќе видена

Гостиварското обвинителство денеска поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица кои не постапиле според здравствените прописи и со тоа го сториле ...
сите 471 | | | веќе видена

Негативен бил тестот за корона вирус кај пациентот од Кратово кој синоќа почина во ГОБ 8-ми септември. Иако вчеравечер од болницата неофицијално го водеа како ...
сите 201 | | | веќе видена

Според нив, треба да останат што е можно повеќе работни места, и во таа насока да биде фокусирана политиката Владините мерки за спас на економијата и ...
сите 405 | | | веќе видена

Угостителите од сите градови во земјата кои по стапувањето на сила на уредбата на државата и мерките за заштита од вирусната инфекција не работат, соопштија ...
сите 307 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кривична пријава за двајца кичевци за прекршување на полицискиот час

Од:
До кого (е-маил):
Порака: