Ампева: Работниците да не потпишуваат празни листови или спогодбени откази

7 копии

Работниците да не потпишуваат спогодбени откази, ниту пак празни листови. Првите вакви случаи ги забележавме во странските компнаии, но и во текстилните ...
| | веќе видена | слични

Текстилните работнички и понатаму се соочуваат со многу проблеми коишто произлегуваат од родово базираната дискриминација на работното место, велат од ...
| | веќе видена | слични

Осум од десет жени во Шпанија велат дека имаат потешкотии додека работат од дома за време на изолацијата поради епидемијата од коронавирусот, а главната пречка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експертите и бизнисот во земјава очекуваат економска криза каква што сме немале во цела независност. Ги критикуваат спорите и благи мерки на Владата и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Целосно или делумно прекинатото производство во дел од фабриките во индустријата и затворените угостителско-туристички објекти поради коронакризата ги ...
| | веќе видена | слични

 Дел од работодавачите засега наоѓаат модалитети да ги задржат работниците, но невладините организации за работнички права веќе информираат за случаи дека ...
| | веќе видена | слични

Глобалниот прекин во автомобилската индустрија се одрази и кај нас, а фирмите членки на Советот на странските инвеститори засега ја стопираа на неколку недели ...
| | веќе видена | слични

Останато

Загрижувачко е немањето слух на институциите, за апелите за помош на стопанственици од разни дејности.За жал властите се фокусирани нивните изјави од типот ...
сите 303 | | | веќе видена

И покрај постојаното заострување на мерките, МВР секојдневно информира за прекршувања на полицискиот час Заострениот полициски час, кој почнува пет часа порано ...
сите 69 | | | веќе видена

Се уште се чекаат резултатите од 16-мината вработени на детското одделение од Кочани кои биле во контакт со четиримесечното бебе за кое вчера се потврди дека е ...
сите 44 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ампева: Работниците да не потпишуваат празни листови или спогодбени откази

Од:
До кого (е-маил):
Порака: