Во американскиот град Бостон само во три болници има над 100 заразени доктори


Веста беше соопштена од Си-Ен-Ен, која обезбеди информации од медицинскиот центар во Бостон, женската болница во Бригам и општата болница Масачусетс, кои се ...
| | веќе видена | слични

„На Канада и се советуваше да ги однесе своите патници од бродот што ќе се закотви во пристаништето Еверглејдс во Флорида“, рече Трамп и додаде дека истата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради ширењето на коронавирусот, американскиот претседател Доналд Трамп најави воведување на строги мерки, а во најтешко погодениот Њујорк пристигна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На пристапништетот во Њујорк вчера пристигна болничкиот воен брод „Конфор“, со цел да им олесни на останатите градски болници да се справуваат со голем број ...
| | веќе видена | слични

За да го намали притисокот врз болниците поради коронавирусот, во Њујорк, кој е најпогоден во САД со епидемијата, пристигна воен брод-болница со 1.000 кревети. ...
| | веќе видена | слични

САД имаат најголем број случаи на инфицирани во целиот свет Во Шпанија денеска се регистрирани 812 нови смртни случаи од коронавирусот, додека со повеќе од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 326 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 530 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во американскиот град Бостон само во три болници има над 100 заразени доктори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: