Затекнатите 114 лица може да го напуштат Дебар


2 копии

Хекуран Дука, кој раководи и со општинскиот Оперативен штаб, денеска им се заблагодари на институциите за соработката во справувањето со актуелната состојба со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Искажувам голема благодарност, во мое и во име на граѓаните, до припадниците на Министерството за внатрешни работи, заедно со началникот на Одделението за ...
| | веќе видена | слични

Локалната самоуправа на општина Дебар, во која е прогласена кризна состојба повеќе од две недели оцени дека соработката со полицијата и армијата на нашава ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Има соодветна едукација и тие имаат искуство во користењето на таа опрема. Дел од вкупните резерви на Министерството за здравство физички стојат на Клиниката ...
сите 452 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 526 | | | веќе видена

До денеска до 16.00 часот граѓаните имаат можност да си ги набават потребните намирници и останати потребни нешта, зошто до понедленик до 05.00 часот ќе биде ...
сите 238 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 198 | | | веќе видена

Сведоци сме дека секојдневно по стотици работници, па и повеќе се пуштаат дома и остануваат без приходи. Само во угостителството проценките се дека од ...
сите 164 | | | веќе видена

Земјоделците ќе можат да ги обавуваат работните обврски на своите земјоделски површини и за време на забраната за движење без да вадат дозвола, додека ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Затекнатите 114 лица може да го напуштат Дебар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: